Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Belinda

wpisy na blogu

Dach - szukam rozwiązań

Blog:  belinda
Data dodania: 2017-02-27
wyślij wiadomość

Tak wygląda dachówka przycięta w koszu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Widać, że zostaje spora dziura... niezłe miejsce na gniazdo... np. dla os czy innego paskudztwa. Nie wiem, czy nie można tego jakoś uszczelnić? Jeżeli chodzi o przycięte elementy i niepomalowane, to spokojnie - to musi poczekać, aż będzie cieplej.

To zdjęcie pokazuje, że takich miejsc jest więcej - z szczeliną na S w koszu. Z drugiej strony widać, że włożenie pełnej dachówki w tamtym miejscu zasłaniałoby kosz. Co do cięcia dachówki na dachu: wszyscy tną na dachu. Ci moi, chociaż prosto to zrobili, ale po całości znalazłem 3 dachówki pęknięte. Już po kłopocie - wymienione.

blog budowlany - mojabudowa.pl




7Komentarze
Data dodania: 2017-02-27 20:10:37
Nie wiem dlaczego pod gąsiorami nie macie takiej specjalnej taśmy?
odpowiedz
Data dodania: 2017-02-27 20:11:40
https://www.google.pl/search?q=ta%C5%9Bma+pod+g%C4%85siory&biw=960&bih=458&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwifpcq5_bDSAhVED5oKHaXPAiQQsAQIJg
odpowiedz
Data dodania: 2017-02-27 20:20:03
I jeszcze krokwie nie pomalowane
odpowiedz
belinda  
Data dodania: 2017-02-27 20:42:55
Gąsiory i krokwie
Cześć, taśma jest, to byłby naprawdę gruby błąd- w sumie na zdjęciu bardzo słabo widać, ale jest na pewno. Tak samo jak nie widać wentylacji od dobrze nad rynnami, ale jest. Z krokwiami: krokwie zostały też zaimpregnowane ciśnieniowo, to znacznie lepsze niż impregnacja powierzchniowa - może krokwie są mniej zielone, ale za to impregnat wszedł jakieś 3-5 mm wgłąb drewna bardzo równo. Tak samo taśma wakaflex została ułożona przy obróbkach komina - to już nie dało rady tak ładnie schować i jest mały efekt fartucha. Poszukam może lepszego zdjęcia z tą taśmą.
odpowiedz
Data dodania: 2017-02-27 21:20:54
Nie chodziło mi o impregnację tylko o zabezpieczenie krokwi jakąś farbą typu drewnochron czy vidaron coś takiego chyba że masz zamiar zostawić takie surowe to ok.
odpowiedz
belinda  
Data dodania: 2017-02-28 06:08:53
myślałem do niedawna o impregnacji anty-ogniowej
myślałem do niedawna o impregnacji anty-ogniowej. W garażu pozostał spory skład drewna, więc pomyślałem, że będzie czym palić, jednak pomysł spalił na panewce - zaimpregnowane drewno owszem pali się, ale jedynie w środku i dopóki tlenu wystarczy. Powierzchniowo skwierczy, czernieje, ale gaśnie. Tu kiedyś znalazłem fajny artykuł o drewnie: http://www.abc-dachy.pl/index2.php?site=art&id=435 - sprawdziłem wilgotność swojego drewna. Początkowo było marnie - ale zostało dostarczone w deszczu. Pomiar w zimie (-5*C) pokazał 5%-10% wilgotności (ale to pewnie błąd gruby ze względu na wilgotność powietrza). Zamierzam jeszcze regularnie zrobić kilka pomiarów - zobaczymy jak to pracuje po prostu. Większe wilgotności mają deski niż krokwie, co mnie nieco dziwi, ale może też niepewność pomiarowa jest tu spora.
odpowiedz
Odpowiedź do danuta--dariusz
belinda  
Data dodania: 2017-02-28 06:42:04
vidaron
Na koniec w zasadzie pomalujemy farbą tylko jeszcze czytam o różnych typach farb. Dobierzemy tylko kolor do podbitki - atracyt na pewno.
odpowiedz

Łaty, kontrłaty, dachówki...

Blog:  belinda
Data dodania: 2017-02-27
wyślij wiadomość

Wybraliśmy dachówkę ceramiczną Brass Rubin V9. Miało wyjść mniej więcej 9,4 dachówki na m2. Wyszło: 1867 dachówek podstawowych, 106 dachówek szczytowych, czyli łącznie wyszło 10 dachówek na m2, nie licząc 47 gąsiorów – sam dom (powierzchnia dachu 196,4 m2). Rynny wybraliśmy metalowe, Flamingo.

Dodatkowo, założyłem instalację odgromową – firma AN-KOM produkuje uchwyty dokładnie pod wymiar pod konkretną dachówkę. Nie chciałem wiercić w dachówkach, a ten system jest po prostu fajny.

Do zrobienia będą obróbki i… kominki wentylacyjne (życie bez reklamacji byłoby nudne). Poniżej galeria zdjęć:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Łaty/kontrłaty i folia:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Łaty/kontrłaty widok z frontu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Gdyby mrozu nie było i nie padało... to zajęłoby to na obydwa budynki około 1,5 tygodnia, a tak doszły jeszcze święta wylądowaliśmy na koniec stycznia.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na pierwszy rzut oka... nieźle. Przy bliższym spojrzeniu... ale o tym to później, bo sprawa świeża i szukam rozwiązań.




 

3Komentarze
nina81  
Data dodania: 2017-02-27 00:21:12
efekt rewelacja
wyglada swietnie! na usta az cisnie sie pytanie o koszt na tym etapie. Zbieramy fundusze i bylibysmy w niebo wzieci gdyby w tym roku udalo nam sie dobrnac do tego etapu. pozdrawiam i gratuluje, domek wyglada rewelacyjnie!
odpowiedz
belinda  
Data dodania: 2017-02-27 00:48:05
miało byc pięknie... a jakby wszystko podliczyć
z ogrodzeniem to zgodnie z planem, 190 kpln. Najbardziej rozczarował nas urząd skarbowy - na wszystko zbieraliśmy faktury, licząc na korzystną interpretację przepisów (110 m2 - ulga VAT) - nic z tego. Jak policzylismy z żoną blisko 30 kpln stanowił podatek, od wartości dodanej, której nie ma: podwójne opodatkowanie i tyle.
odpowiedz
Odpowiedź do nina81
nina81  
Data dodania: 2017-02-27 10:59:58
podatek - szok! Nawet o tym nie pomyslelismy! Wasz wydatek sie oplacil bo efekt jest swietny. U nas mial byc poczatkowo bardzo podobny budynek + garaz ,ale pracujac nad projektem wiele odrzucilismy i przerobilismy, teraz czekamy na efekty pracy projektanta. Pozdrawiam i wielkie dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem to bardzo cenne wskazowki!
odpowiedz
Odpowiedź do belinda

Deskowanie, papa... ścianki działowe i kolejne pom

Blog:  belinda
Data dodania: 2017-02-26
wyślij wiadomość

Mamy SSO. Zmieściliśmy się w budżecie, chociaż na materiał wydaliśmy więcej niż zakładaliśmy. Po części przez marnotrastwo, po części przez to, że niektórych materiałów nie uwzględniliśmy. Teraz zrobilibyśmy to inaczej. 

Technicznie: papa na deskowaniu to naprawdę fajne rozwiązanie i jedyne, z czego nie jestem zadowolony to deski. Część z desek była delikatnie zasiniała, mimo impregnacji. Porozmawiałem ze znajomym cieślą i mam się nie przejmować, po zimie mam przemalować solidnie grzybobujem chociaż jak oglądał deski to twierdził, że to lekkie zasinienie i zimy to nie wytrzyma.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Mieliśmy już pierwsze przymiarki do dachu, ale wykonawcy zostali niestety zweryfikowani negatywnie, a powody to paskudna jakość i nieakceptowalna cena. Jest naprawdę sporo firm dekarskich na szczęście. 

Zmiany w projekcie: Zmniejszyliśmy okno w łazience na górze: na górze obydwa okna miały być symetryczne, ale są tak wielkie, że zabierały sporo przestrzeni. W łazience chyba lepiej mieć większy prysznic niż okno. Cała reszta - zgodnie z planem.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Stropy i krokwie

Blog:  belinda
Data dodania: 2017-02-26
wyślij wiadomość

Strop terriva - z perspektywy czasu nie przemyślałem do końca dobrze otworów w stropie, a beton przykrył ładnie wszystko.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Idziemy dalej z projektem i czym dalej tym ciężej. Stropy wylane, a więźba- w trakcie. Bardzo jestem zadowolony ze schodów - z tego, że zrezygnowałem z drewnianych na rzecz żelbetowych. Jedna mała uwaga: warto sprawdzić długości płatwi i krokwi przed wciągnięciem ich na górę. Nam się dostała zbyt krótka płatew. Oczywiście po reklamacji przyjęchała belka, z tygodniowym opóźnieniem. Nikt z takiego obrotu sprawy nie był zadowolony, szczególnie, że trzeba było ją z powrotem wrzucić na mur. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przyznać trzeba, że bardzo fajnie i profesjonalnie zacięte krokwie. Kierownik budowy zaaprobował

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na szczęście ta płatew to nie domu - na garażu :)

blog budowlany - mojabudowa.pl


kolejne etapy poszły szybko

Blog:  belinda
Data dodania: 2017-02-26
wyślij wiadomość

Z rozbudowy nici - urząd nie nadąży, architekt też nie. To trochę mało zabawne, że prędzej można coś wybudować niż otrzymać zgodę czy narysować rzeczy w 2d, które ja już bardzo dokładnie narysowałem w 2d i 3d - wystarczyłby podpis. Rozkład sił itp. nie uległ zmianie - potrafię sobie to policzyć.

No to teraz parter: parter poszedł szybko. Ekipa wykonała bardzo ładnie parter ale mamy kilka przemyśleń i uwag, bo można było kilka rzeczy zaprojektować i wykonać inaczej:

1. projekt:  jeżeli w Waszej głowie pojawił sie projekt jak ma obiekt wyglądać, czyli całość z garażem, to nie poddawajcie się łatwo czyimś wizjom. Jak macie rozsądne pomysły dlaczego tak ma być (oczywiście rozsądne dla Was), to tak ma być. Po wybudowaniu parteru troszkę żałuje, że w projekcie nie postawiłem na swoje - więcej rzeczy przemyślałem, a teraz muszę rozwiązać kilka problemów z instalacjami. Najfajniejsze jest to, że  nie pisząc o tym, że część naszego 3m okna spogląda na przepiękny garaż, zamiast na ogród. No nic, następny dom wybuduje lepszy. 

2. projekt: na etapie projektu fajnie jest przemyśleź wszystkie dylatacje. Można zaoszczędzić tym samym sporo grosza za wiercenie w stropie, a poza tym, nie naruszamy wtedy konstrukcji.

3. wykonanie: ładnie idzie, ale nieterminowo. Ekipa ma miesięczną obsuwę (co u mnie spowodowało przesunięcie o 5,5 miesiąca i to pod warunkiem, że będzie ciepło). Obsuwa jest spowodowana jak zwykle - innym klientem, któremu obiecali wykonanie - rozpoczęcie ziemnych. Dziwne, że nie martwi ich to, że mi obiecali skończyć do października. W efekcie, instalacje w domu i kanalizę zacznę robić od połowy marca... 

4. wykonanie: uwaga o rozplanowaniu miejsc odkładczych na terenie budowy: lepiej sobie dokładnie przemyśleć samemu co na działce w którym miejscu ma leżeć podczas budowy. Czasami przestrzeń może przerosnąć wykonawców i potrafią się sami zagracić.

5. wykonanie: szanowanie materiałów i ilość odpadu: widziałem gorsze ekipy, ale widziałem lepsze. Mieliśmy rozmowę jedną i drugą na ten temat. W zasadzie, to gdybym nie był nastawiony na cel, to... ale jestem. Więc minimalizuję straty.

6. wykonanie: jak inwestor zwraca uwagę aby nie śmiecić i szanować materiał, to widzi, że można się bardziej postarać. Poza tym od wykonawców, których zna się odkąd się było nastolatkiem i widziało się, że jak chcą to potrafią. No nic, ponieważ nie mam czasu pilnować dzień w dzień

A oto wyniki prac:

Przed stropami:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Po wykonaniu stropów:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Czas na piętro, więźbę i deskowanie.

belinda
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 14720
Komentarzy: 50
Obserwują: 13
On-line: 9
Wpisów: 21 Galeria zdjęć: 59
Projekt BELINDA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - łódź, łódź
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2020 luty
2018 listopad
2018 luty
2017 grudzień
2017 luty
2016 wrzesień
2016 czerwiec
2013 kwiecień

OBECNIE NA BLOGU
11 niezalogowanych użytkowników